Raymarine
Facebook Twitter
İyi Günler. Sitemize hoşgeldiniz. Siteye Giriş Yeni Üye

Balık Bulucu

Balıkçılık malzemeleri içinde balık bulucu cihazlar ve diğer balık bulucu malzemelerin yeri ayrıdır. Öyle ki, balıkçılık ile ilgilenenlerin özellikle belirli markaları tercih ederek o markadan vazgeçmedikleri görülmüştür. Raymarine balık bulucu ürünleri de bunlardan biridir. Müşterilerimiz tarafından öncelikli olarak tercih edilmemiz, balıkçılık ürünleri ve sarf malzemelerimizin kaliteli oluşundandır.


Balık Bulucu Cihaz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?


Öncelikli olarak su altında ses dalgalarının etkisi ve özellikleri balık bulucu cihazların da kalitesini belirlemektedir. Yani; cihazdaki frekans sıklığı, ekran çözünürlüğü ve görüntü tazelenmesi gibi unsurlar aynı zamanda balık bulucularda ilk olarak dikkat edilmesi gerekenlerdir. Frekans sıklığının fazla ve güçlü olması, daha net sonuçlar elde etmenizi sağlar. Balık bulucu frekansının güçlü olması, etki alanının daha da kısıtlı olmasına neden olsa da, görüntü netliğini arttırdığından daha fazla tercih edilmektedir. Daha geniş bir alana etki eden balık bulucu cihazlar, görüntü netliği bakımından daha zayıf kalmaktadırlar. Balık bulucu cihazlarda bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da, alıcı hassasiyetinin iyi olmasıdır. Özellikle derin sularda, her cihaz için farklılaşan bir özellik olan derinlik kapasitesi önem kazanmaktadır. Alıcı hassasiyetini de etkileyen bu özellik, hangi ürünü seçtiyseniz onun özellik ve performansına göre değişmektedir. Ayrıca, ekrandaki görüntü özelliği de dikkat edilmesi gereken ayrı bir konudur. Çünkü siyah beyaz görüntüdense renkli ekranlar ayırt edicilik bakımından daha verimli olmaktadır.

Özellikleri ve çeşitleri bakımından birbirinden farklı özellikte birçok model bulunmaktadır. Bu modeller içerisinden size ve beklentinize en uygun olan balık bulucu cihazlara, Raymarine Türkiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz.